Menu Zamknij

Podsumowanie zdalnych form kształcenia w szkole muzycznej

Szanowni Państwo!

W związku z tym, że wciąż pojawiają się pytania dotyczące kształcenia zdalnego, postanowiłem podsumować wszelkie informacje, które Państwo otrzymaliście.

1. Na podstawie rozporządzenia MEN zajęcia teoretyczne i praktyczne (instrument) odbywają się w systemie zdalnym, dzięki współpracy naszej szkoły z Google LLC, która udostępnia w ramach pakietu G Suite m. in.: Google Meet (połączenia wideo bez instalowania programów) oraz Google Classroom, do pracy w grupie (korzystają z niego zarówno szkoły muzyczne jak i akademie muzyczne).

Część zajęć polega na spotkaniach wideo i pracy własnej, część tylko na pracy na platformie pod kierunkiem nauczyciela (bez wideo).

Taki podział był zalecany również przez organy nadzorujące szkołę.

To ważne szczególnie w czasach, kiedy dzieci są  mają cały dzień zajęty spotkaniami i materiałami ze swoich szkół kształcenia ogólnego.

2. Plan pracy z zajęć teoretycznych:

(każde zajęcia wymagają kodu, który Państwo otrzymaliście)

– kształcenie słuchu – wideo z mgr. Zółkowskim w czwartki wg planu:

CZWARTEK

14.30-15.15    kształcenie słuchu kl.I

15.15-16.00    kształcenie słuchu kl.II

16.00-16.45    kształcenie słuchu kl.III

16.45-17.30    kształcenie słuchu kl.IV-VI

17.30-18.15    kształcenie słuchu kl.IV-VI

—–

Uwagi do zajęć KSZTAŁCENIE SŁUCHU:

Link do strony ze spotkaniem jest na Google Classroom – Kształcenie słuchu.

Uwaga, spotkania poniedziałkowe z mgr. Ziółkowskim to były nadprogramowe lekcje dla naszych uczniów w ramach odrobienia zajęć.

—–

Pozostałe zajęcia:

– audycje muzyczne – zajęcia tylko na platformie Classroom;

– rytmika – zajęcia tylko na platformie Classroom. (po zawieszeniu systemu obowiązują nowe kody wklejone w Classroom – Kształcenie słuchu).

—–

Uwagi do zajęć RYTMIKA:

Zajęcia z rytmiki są zajęciami umuzykalniającymi i odstresowującymi, gdzie uczniowie poprzez zabawę poznają muzykę. Robią to w swoim tempie i według swojej wraźliwości.

Jednocześnie informacje z zebrania, które odbyło się na początku marca, dotyczące dodatkowych spotkań z rytmiką są na razie nieaktualne.

—–

3. Zajęcia praktyczne z instrumentu:

to połączenie zajęć wideo i/lub nagrywania utworów.

Decyzję o używanym programie oraz formie spotkań podejmuje nauczyciel prowadzący, uwzględniając dobro i możliwości ucznia.

Serdecznie dziękuję Państwu za zaangażowanie i poświęcenie, które w dzisiejszych czasach jest czymś  szczególnie cennym.

Mam nadzieję, że nowoczesne formy nauczania zaimplementowane w naszej szkole  będą czymś, co pozwoli nam bez przeszkód rozwijać talent muzyczny naszych Uczniów oraz ciekawie i twórczo – a przy tym nowocześnie – sprostać temu wszystkiemu, co aktualnie udziałem nas wszystkich.

Z życzeniami zdrowia

Kacper Birula